پرسش‌ها و پاسخ‌های تاریخی ، جلد3

مجموع سؤالات و پاسخ‌های «پرسمان تاریخی» کتاب شد

با توجه به استقبال مردم از برنامه «پرسمان تاریخی» رادیو معارف و پاسخگویی حجت‌الاسلام مهدی پیشوایی، گروه پژوهشی تاریخ و تمدن اسلامی دانشگاه معارف اسلامی بر آن شد که از مجموع سؤالات و پاسخ‌های این برنامه رادیویی کتابی تهیه کند.

پرسش‌ها و پاسخ‌های تاریخی ، جلد3

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، با توجه به استقبال مردم به برنامه «پرسمان تاریخی» رادیو معارف و پاسخگویی استاد حجت‌الاسلام مهدی پیشوایی، گروه پژوهشی تاریخ و تمدن اسلامی دانشگاه معارف اسلامی بر آن شد که از مجموع سؤالات و پاسخ‌های این برنامه رادیویی کتابی تهیه کند.

کتاب «پرسش‌ها و پاسخ‌های تاریخی، جلد سوم درباره زندگانی معصومان از امام سجاد (ع) تا پایان غیبت صغری» به کوشش حجت‌الاسلام یدالله حاجی‌زاده در همین راستا تدوین شد.

پیش از این جلد اول این مجموعه که به زندگی پیامبر اعظم (ص) و جلد دوم آن از زندگانی امیرالمؤمنین علی (ع ) تا قائله عاشورا در دسترس عموم قرار گرفته است.

در پاسخ‌گویی تلاش شده است که به برخی از مهم‌ترین پرسش‌های تاریخی پاسخ داده شود و «اولویت داشتن»، «سودمندی» و «عمومیت» از مهمترین معیارهای گزینش پرسش‌های تاریخی درباره حیات ائمه (ع) است.

در پاسخ‌گویی اصل تدریج حیاتی است. یعنی ممکن است عمده‌ای از سؤالات با یک پاسخ رفع شود. به خاطر همین در این کتاب سعی شده است که به علت‌های سؤالات توجه شود و بر اساس علت‌ها پاسخ داده شود. لذا با کمترین پاسخ بیشترین رفع سؤالات را خواهد داشت.

این کتاب به تازگی در ۲۳۲ صفحه و با قیمت  ۴۰۰۰۰ تومان توسط نشر معارف به چاپ رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *