ملداش

اولین رمان فقهی منتشر شد

رمان ملداش به قلم مهدی کرد فیروزجایی توسط نشر معارف به چاپ رسید.

رمان ملداش داستان طلبه جوانی است که برای تبلیغ به روستایی در مازندران می‌رود. او به خاطر اینکه جواب یک مسأله شرعی را اشتباه می‌دهد با یکی از اهالی روستا درگیر می‌شود. از طرفی همسرش را به خاطر بیماری روحیش به همراه آورده تا حال و هوا عوض کند اما این اتفاقات باعث تشدید مریضی همسرش می‌شود…

مهدی کرد فیروزجایی که پیش از این با کتاب « به هم رسیدن در میانسی» جایزه داستان انقلاب را برده بود این بار دست به نگارش رمانی جدید زد. پیش از این، رمان‌های «گرگ‌های تیمور قلعه»، «افعی کشی» و «دارم می‌رسم جان جان» از این نویسنده چاپ و منتشر شد. این رمان مثل رمان‌های دیگر وی در خطه سر سبز شمال می‌گذرد. او که خود از همان خطه است با قلمی شیوا و روان ماجراهایی جذاب و خواندنی خلق کرده و مخاطب را شیفته خود می‌کند.

رمان ملداش شاید بتوان گفت اولین رمان فقهی دانست. این کتاب که خلقی داستانی از زیست خود نویسنده است در آن بیش از 7 موقعیت فقهی خلق شده و در آن به مسائل شرعی پرداخته است. همانطور که یک مبلغ بیشترین برخوردش با جامعه کوچکی که در آن تبلیغ می‌کند مسائل شرعی است. در این رمان علاوه بر مسائل شرعی موقعیت‌های اعتقادی و اخلاقی هم دیده می‌شود. مبارزه ایلچی مبلغ جوان با خرافات و مسائل دست و پا گیر ازدواج را می‌توان جزو همین موقعیت‌ها دانست.

از آنجایی که همسر ایلچی هم همراه اوست محبت، عشق و وفاداری یک طلبه به همسرش را در این رمان به تصویر می‌کشد. می‌توان این رمان را یک سبک زندگی طلبگی دانست و آن را به همه معرفی کرد.

رمان ملداش با قلم مهدی کرد فیروزجایی در 140 صفحه و با قیمت 20000 تومان توسط نشر معارف به چاپ رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *