اهل بیت و خانواده هیأتی در کتاب اهل بیتی ها

کتاب اهل بیتی ها تازه ترین اثر استاد عابدینی به طرح تابستانه رسید.

اهل بیتی ها

خانواده کانون شکل‌گیری یک جامعه سالم، شاداب و پویای دینی و اسلامی است. بی تردید عکسش نیز صادق است. در طـول تاریـخ، یکـی از راه‌هـای مقابلة جریـان باطل بـا رواج ایمـان و دین‌داری و حاکمیت الهی، به فساد و تباهی کشاندن بنیان خانواده به عنوان کانون شکل‌گیری جامعه خدامحور بوده است. این موضوع در کشور ما نیز مستثنی نیست. متزلزل‌کردن خانواده از سـال‌ها پیش از پیروزی انقلاب اسلامی به گونه‌ای کاملا جدی و هدفمند آغاز شده. کاهش چشمگیر آمار ازدواج، افزایـش میانگیـن سـن ازدواج، افزایـش طلاق، موید این موضوع هستند و هشداردهندة بحرانی فرهنگی و اجتماعی در آینده‌ای نه چندان دور به شمار می‌آیند. کاهش آمار ازدواج و بالا رفتن سن آن که به دلایل مختلفی رخ می‌دهد برای جامعه فسادآور است، چرا که نیاز طبیعی، جنسی و عاطفـی و تمایـل به جنس مخالـف همواره وجود داشته، حقیقتی انکارناپذیر اسـت.

مبلغین، مادحین و صاحبان تریبون سخن، افرادی تاثیرگذار هستند که برای رساندن این هشدار و احساس خطر می‌توانند جامعه را از آن مطلع سازند بی‌تردید تبیین این مهم برای مردم توسط این قشر تاثیر گذار مجاهدتی فرهنگی و دینی به حساب می‌آید. کتاب اهل‌بیتی‌ها که به موضوع خانواده و اهمیت آن در نظام تکوین و تشریع بر اساس آیات و روایات و معارف اسلامی می‌پردازد. منبع مناسب و قابل اعتمادی در این زمینه است که ذاکرین و مبلغین محترم می‌توانند با معرفی آن به مردم در هدایتشان به کار ببرند.

حضرت آیت الله عابدینی در این کتاب تبیین می‌کند که سیر تکوینی انسان از رحم طینی شروع و به رحم رحمانی که نهایت قرب و توحید است به پایان می‌رسد و رحم ولایی که همان نظام تشریع است را تنها واسطه برای رسیدن رحم طینی به رحم رحمانی می‌داند. انسان تنها راه برای به‌دست‌آوردن رحم ولایی، حضور در هیأت‌ها به عنوان تنها نماد مودت و محبت به اهل بیت در پیشروی خود دارد. در واقع تنها خانوادة اهل بیتی می‌تواند در سیر حرکت متعالی انسان به سر منزل مقصود یعنی توحید و قرب به خداوند متعال برسد.

کتاب «اهل بیتی‌ها» به کوشش علی جعفری هرستانی و علی خلیل آزاد از سلسله سخنرانی‌های حضرت آیت الله عابدینی تدوین شده و ویژگی‌های خانواده اهل بیتی؛ حقیقت و مراتب خانواده در نظام تکوین و تشریع الهی، پیوندها و گسست‌های خانوادگی و آثار و برکات حضور خانواده در هیأت‌ها و الگوی توسعة خانواده ولایی را در این کتاب تبیین می‌کند.

این کتاب در 206 صفحه توسط نشر معارف منتشر شده است.

سایت نشر معارف همزمان با طرح تابستانه خانه کتاب کتاب‌های آن نشر را با 30 در صد تخفیف در معرض کتابدوستان قرار داده است. در این طرح 8 کتاب ویژه نشر «علی از زبان علی ع»، «آن سوی مرگ»، «شکار هیولا»، «ماجرای فکر آوینی»، «حسین از زبان حسین ع»، «اصول دین نوجوان» و «همة نوکرها» به عنوان کتابهای برگزیده که انتخاب خود مخاطبین بوده است پیشتاز فروش در سایت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *